Człowiek bez…

Podobno przyszło na świat dziecko, któremu nie wpisano do metryki jego płci. Rzekomo godzi to jego godności i ma jeszcze inne uzasadnienia, których ja osobiście nie ogarniam.

To zdarzenie natchnęło mnie jednak do przemyśleń. Bo skoro można uznać prawnie, że nie masz płci, co jeszcze można ludziom wmówić.

Człowiek bez narodowości? Oczywiście, przecież wszyscy jesteśmy rodziną ludzką i po co nam jakaś narodowość. Ona tylko przeszkadza w integrowaniu się z innymi kulturami. Patriotyzm jakiś? Po co być patriotą, skoro nie mamy żadnych wrogów. Czasy, by walczyć za ojczyznę już dawno minęły. Zresztą o jaką ojczyznę chodzi, skoro  jesteśmy obywatelami świata.

Człowiek bez rodziny? Pewnie, że tak z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu, a poza tym trzeba ją od nowa zdefiniować, bo dawne rozumienie to jakiś przeżytek. W ten sposób do rodziny zaliczymy wszystkich, z którymi pomieszkujemy plus wszystkich z którymi spędzamy czas wolny. By poczuć się rodzinnie wystarczy przecież tylko jakieś poczucie wspólnoty. Aha i nie zapominajmy o zwierzętach domowych, też do niej przynależą.

Człowiek bez religii? Religia narzuca zasady moralne, tego przecież nie potrzebujemy. Współczesny człowiek wie dobrze, jak ma żyć i postępować.

Człowiek bez zasad?  Skoro sam wszystko wie najlepiej, po co mu jakieś zasady.

Człowiek z…..kartą kredytową, numerem PIN i kontem na Facebooku.

Tyle nam zabrano, ale ile zyskaliśmy.

Total Page Visits: 3033 - Today Page Visits: 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.