Jak dorosnę zostanę…

Kiedyś małe dziewczynki bawiły się lalkami i marzyły, by w przyszłości mieć własne dzieci. Chłopcy rozkręcali samochody, albo najzwyczajniej je psuli. Rodzice nie zastanawiali się, czy zabawki, którymi bawią się ich dzieci narzucają im stereotypowe zachowania w przyszłości,nie podejrzewali, że nie pozwolą na odkrycie prawdziwych  zainteresowań.

Dziś pomału świat staje się pełen mężczyzn, którym wydaje się, że są kobietami oraz kobiet nieakceptujących  swojej płci. Problem do tego stopnia poważny, że powstają specjalne osobne antydyskryminacyjne przepisy.

Zaskakuje mnie jednak inna rzecz, mianowicie to, jak bardzo nie mamy ochoty na wcielanie się w jakiekolwiek role społeczne, które kiedyś były tak naturalne jak oddychanie.

Mężczyźni, którzy chcieliby całe życie być chłopcami. Odkładają decyzje o poślubieniu swojej wybranki, choćby pomieszkiwali wspólnie od 10 lat. Założenie rodziny, zobowiązania, a może nawet ojcostwo? No przecież mają czas jeszcze, czas by się bawić.

Kobiety… zapatrzone w lustra, przerażone nieuchronną starością i brakiem urody. Zamiast macierzyństwa wybierają często karierę, albo…wygodę tudzież zachowanie figury czy czegokolwiek innego, co mogą przez to utracić.

Oczywiście można żyć samotnie, nie każdy musi zakładać rodzinę, nie w tym rzecz. Faktem jednak  jest, że my już nie chcemy w ogóle być dorośli, odpowiedzialni, czy nawet dojrzali.

Zamiast opiekować  się chorymi, wolimy dyskutować o eutanazji. Zamiast wychowywać dzieci piszemy o równouprawnieniu, bo w sumie wszystko, co wiąże się z pracą w domu także urąga naszej godności. Przerzucamy się obowiązkami domowymi, dzielimy je niby sprawiedliwie, szukając ideału w postaci związku partnerskiego, gdzie każdy daje z siebie tyle samo.

Wmówiliśmy sobie i to zarówno kobiety jak i mężczyźni, że zostaliśmy stworzeni do wyższych celów. Skutek jest taki, że szukamy tych celów nierzadko całe życie. Krzyczymy coś o wolności, która daje prawo do bycia kim się chce i robienia, co nam się podoba.

Problem w tym, że już nic nam się nie podoba.

Total Page Visits: 2557 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.