Mamą być.

Zadaję sobie nieraz pytanie, ile ode mnie zależy w wychowaniu dzieci. Pilnuję by myły zęby, gotuję mniej lub bardziej smaczne obiady, zaganiam do odrabiania lekcji, wkraczam gdy ich kłótnie stają się groźne.  Staram się traktować ich sprawiedliwie i nie wyróżniam żadnego z nich.

W Dniu Mamy życzę sobie szczęścia dla dzieci.

Żeby rosły zdrowe i rozwijały swoja pasje. Żeby nie zasiedziały się przed komputerem. Żeby ich wakacje nad morzem były udane :)

Kiedyś czytaliśmy razem, teraz starsza dwójka czyta sobie sama. Jeszcze niedawno siedziałam wspólnie z nimi i odrabialiśmy lekcje, obecnie potrzebują coraz mniej mojej pomocy. Chwilkę temu wieczorem żegnaliśmy się buziakiem, dzisiaj wystarczy zwykłe „dobranoc”.

Ciągle są dziećmi i mnie potrzebują. Zmieniają się tylko formy mojej obecności w ich małym świecie. Ich mały świat jest dla mnie prawie całym światem.

Z okazji Dnia Matki nie pójdę na wyprzedaż, nie skorzystam z żadnej promocji – marketingowcy dzisiaj chyba powariowali. Wypiję kawę, zjem ciastko i potem zmierzę cukier, obwiniając się, że nie dbam o swoje zdrowie.

Bo my mamy , mamy to do siebie, że potrafimy dbać tylko o innych.

Total Page Visits: 3066 - Today Page Visits: 7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.