Perfekcyjna w każdym calu.

Perfekcyjna pani domu..Piekielna Kuchnia…Super Niania…

Programy, które uczyły  sprzątać,  gotować i  wychowywać. W każdej z tych ról kobieta musi być idealna do bólu. Porządek w domu rzecz święta, gotowanie – no przecież przez żołądek do serca, a dzieci? nie ufaj intuicji, zaufaj ekspertom. Nieważne, że na Twoje dziecko ich metody nie działają, najwyraźniej jesteś za miękka, albo coś źle robisz.

Ciekawe, że na co dzień jesteśmy specjalistkami od wszystkiego. Potrafimy się zorganizować, by dom prawidłowo  funkcjonował. Zaspokajać  przedziwne gusta kulinarne domowników, ogarniać ich pranie, a do tego jeszcze być pomocą w odrabianiu lekcji. Wymieniam nie po to,  żeby udowodnić, że kobiety są takie umęczone, ale po to, by powiedzieć „Hej przecież TY to wszystko potrafisz”. Skoro tak, to dlaczego chcesz to robić jeszcze lepiej, tak jak ta pani w telewizji?

Całkiem przypadkiem ktoś wygrywa casting i staje się guru w dziedzinie życia codziennego. Oczywiście można go traktować jako wyrocznię , albo po prostu patrzeć z przymrużeniem oka. Naprawdę nie ma nic gorszego niż bezkrytyczne przyjmowanie wszystkich porad z telewizji śniadaniowej, albo innego programu.

Gdyby przyjaciółka, albo nie daj Boże teściowa wiecznie krytykowała sposób w jaki radzisz sobie z prowadzeniem domu nie zyskałaby Twojej sympatii. Ciekawe, że gdy to samo robią autorytety ze szklanego ekranu wpadamy w pułapkę perfekcjonizmu.

Niewykluczone, że nie składasz prześcieradła z gumką w idealną  kostkę, zapewne Twoja łazienka nie zawsze lśni,  może odkurzasz codziennie, a może co drugi dzień. Przypuszczam, że gotujesz tak, jak umiesz i nikogo dotąd nie otrułaś. Z dziećmi też sobie radzisz. Przestań się oceniać , porównywać do innych, nie pozwól, by dążenie do bycia idealną spędzało ci sen z powiek i odbierało radość życia.

Total Page Visits: 2056 - Today Page Visits: 7

5 Responses to “Perfekcyjna w każdym calu.”

  1. Myślę, że nie ma perfekcyjnych kobiet, perfekcyjnych mam, perfekcyjnych kobiet. Najwazniejsze żebyśmy cieszły się z naszej niedoskonałości 😉 a TV mozna oglądać dla rozrywki bo czasami każdy musi się w jakiś sposób zrelaksować 😉 Wart0 jednak wiedzieć, że TV nie ma nic wspólnego z rzeczywistością 😉

  2. Trudno uwierzyć, że ktoś zgłasza się do programu gdzie go uczą sprzątać, zamiast obejrzeć program, poznać zasady i posprzątać, do tego specjalny talent nie jest potrzebny 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.