Za dużo znajomych, za mało przyjaciół.

Tak mam fejsa. Pracując zdalnie nazbierało się z tych kilku prac sporo jak dla mnie osób, których znałam tylko w pracy, nie spotkałam się z nimi nigdy w realu. Moja liczba znajomych jest dwucyfrowa, skromnie.

Kiedy córka pyta mnie , o co chodzi z tym facebookiem zazwyczaj tłumaczę jej, że mam znajomych w różnych częściach Polski i tak tylko możemy się „poznać”. W gruncie rzeczy troszkę kłamię, bo chyba nie znamy się wcale.

Owszem widzieli zdjęcie, na którym jestem radosna, lub staram się wyglądać na radosną, bo to nie zawsze idzie w parze:) Ale tylko tyle, nie wrzucam tam więcej niż potrzeba tak naprawdę mi, nie im. Zresztą nie bywam w fajnych miejscach, nie wyglądam, politycznie się nie uzewnętrzniam, bo to zbytnio szufladkuje, to co ja mam tam do powiedzenia właściwie. Czasem polansuję się dzieckiem, jak ładnie wyglądamy( dziecko zawsze jest ładniejsze)

A tak właściwie wolałabym się spotkać z człowiekiem. Tak to piszę ja odludek. Zamieniłabym całe to życie wirtualne na regularne spotkania z przyjaciółką. Jestem już w tym wieku, że przyjaciółki z krwi i kości na miejscu, lub co najmniej w odległości rzutu beretem chyba nie znajdę.

Idealna przyjaciółka chodziłaby ze mną na basen, albo na dobre capuccino, znosiłaby moje opowieści o dzieciach, opowiadałaby o swoich. Błagam tylko nie za dużo o pracy i nie takie opowieści z podziałem na rolę, czyli narracja „a ja jej powiedziałam: ” , a „on powiedział”.

Jak się szuka w googlach przyjaciół, wie ktoś?

Total Page Visits: 2392 - Today Page Visits: 8

2 Responses to “Za dużo znajomych, za mało przyjaciół.”

  1. A skąd jesteś? Np. na stronie mojego miasta jest takie forum a tam m.in. temat „Poznajmy się”. Widzę, że sporo osób nawiązuje tam znajomości. Ludzie umawiają się na wspólne wyjście do kina, na spacer. Mi póki co brak odwagi, ale kiedyś pewnie spróbuję 🙂 Przydałoby się…

    1. Powiedzmy, że jestem z daleka 🙂 A jeśli mieszkasz w mieście to masz rzeczywiście więcej możliwości, korzystaj póki czas…bo jak młodość przemija coraz mniej chęci do zawierania nowych, trwałych znajomości. Tak, ze wiesz do odważnych świat należy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.