Instrukcje obsługi

Niedawno w pobliskim mieście odbywały się warsztaty pt. „7 sekretów udanego ojcostwa”. W pracy nadal się szkolę, by wiedzieć, jak osiągnąć sukces w biznesie. Prywatnie czytam poradniki z serii jak pisać, by sprzedać. Co to wszystko ma ze sobą wspólnego?

Wszyscy – ojcowie, matki, gospodynie domowe, korpoludki i pozostali niewymienieni, szukamy odpowiedzi na pytanie JAK?

Jak wychowywać dziecko, by czuło się kochane tudzież, jak wychowywać, by wyrosło na pewnego siebie człowieka sukcesu. Jak zostać rekinem biznesu i zdobyć pierwszy milion. Jak rozkochać w sobie kobietę/mężczyznę. Jak rozmawiać, by uniknąć konfliktów w małżeństwie. Jak rzucić palenie. Jak rozmawiać z szefem o podwyżce. Jak się ubrać, jak się odezwać, jak podać dłoń…..uff może wystarczy

Do każdego z tych pytań wymyślono odpowiedź. Może mieć ona formę książki,a nawet warsztatu prowadzonego przez charyzmatycznego coacha. Powiem więcej, akredytowanego coacha, wąskiego specjalistę w swojej dziedzinie. Są też inni specjaliści, ich porady znajdujemy w telewizji śniadaniowej lub w internecie.

Poszukujemy ciągle rozwiązań i podpowiedzi, według których moglibyśmy działać perfekcyjnie i wzorcowo. Powielamy schematy proponowane nam przez ekspertów z różnych branż, zapominając całkowicie o naszej intuicji.

Podziwiam ludzi, którzy żyli przed nami. Nie potrzebowali żadnej instrukcji obsługi, by żyć, pracować i kochać. Mieli swój sekret i nie pytali ciągle „JAK?”


Total Page Visits: 3418 - Today Page Visits: 6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.